03.12.2020 17:30 3 raz/KPP Puck

Kierowca z Pucka prowadził auto pod wpływem narkotyków

źródło: KPP Puck

We wtorek (2 grudnia) stróże prawa z Pucka zatrzymali kierowcę osobówki, który wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków. Co więcej, policjanci znaleźli przy mężczyźnie jak i w jego domu narkotyki. Mieszkaniec Pucka usłyszał zarzuty.

We wtorek w południe policjanci z puckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty po tym, jak zauważyli, że rozmawia przez telefon podczas jazdy.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli w samochodzie zapach marihuany. Okazało się, że 33 -letni mieszkaniec Pucka w pudełku po papierosach ma dwa skręty z marihuaną. Podejrzewając, że kierował samochodem pod wpływem narkotyków, policjanci przeprowadzili badanie narkotesterem. Wstępne badanie śliny wykazało u niego obecność marihuany. Policjanci pobrali mu też krew do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi – relacjonują puccy stróże prawa.

Śledczy bardzo dokładnie przeszukali mieszkanie należące do zatrzymanego i tam znaleźli również marihuanę. Zabezpieczony przez mundurowych susz trafił do dalszych badań fizykochemicznych.

W związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, policjanci skierowali wobec kierowcy wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto zatrzymali jego prawo jazdy. Wczoraj (2 grudnia-przyp.red.)) 33-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozić może do dwóch lat pozbawienia wolności oraz dwa zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24