03.12.2020 14:33 2 NW/KPP w Lęborku

Znęcał się nad partnerką - musiał opuścić mieszkanie

Źródło:archiwum

Przez czternaście dni nie może zbliżać się do mieszkania 22-latek, który stosował przemoc wobec swojej partnerki. Dzielnicowy z Lęborka skorzystał z tzw. ustawy antyprzemocowej, która nadała policji nowe uprawnienia.

W nocy z poniedziałku na wtorek (30 listopada/1 grudnia) policjanci zatrzymali 22-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Jak informują mundurowi, zatrzymanie miało charakter prewencyjny i służyło zapewnieniu bezpieczeństwa kobiecie i jej dzieciom.

We wtorek 1 grudnia dzielnicowy skontaktował się z partnerką tego mężczyzny w celu szczegółowego rozpoznania sytuacji rodziny. Poczynione przez policjanta ustalenia wskazały na zasadność wydania 22-latkowi nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Mężczyznę poinformowano gdzie może uzyskać tymczasowe schronienie. 22-latek w obecności policjantów zabrać mógł z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania pracy. Dzielnicowy będzie kontrolować stosowanie się do wydanego nakazu i zakazu.

Naruszenie któregoś z nich skutkować będzie sankcjami karnymi określonymi w art. 66B kodeksu wykroczeń, jakimi są kara aresztu, ograniczenie wolności lub grzywny i zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia – czytamy na KPP w Lęborku.

Dwutygodniowy czas obowiązywania nakazu lub zakazu może być w uzasadnionych przypadkach przedłużony przez sąd.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24