03.12.2020 10:30 10 NW/KPP w Kartuzach

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Śmierć poniosły dwie osoby

Źródło:KPP w Kartuzach

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Klukowej Hucie, w Kartuzach w nocy 2 grudnia. Z ustaleń policji wynika, że kierowca peugeota na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Śmierć na miejscu poniósł pasażer, a kierowca zmarł w szpitalu.

Około godz. 3:00 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Klukowej Hucie. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 22-letni kierowca peugeota stracił panowanie nad samochodem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo.

Pasażer, 24-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierowca zmarł w szpitalu.

Policjanci z ruchu drogowego oraz śledczy, pod nadzorem prokuratora, wykonali oględziny miejsca wypadku drogowego, oględziny pojazdu, szkic sytuacyjny oraz dokumentację fotograficzną. Badanie krwi wykaże czy kierowca był trzeźwy. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmą się śledczy.

Policjanci przypominają, że w okresie jesienno-zimowym należy zwrócić szczególną uwagę na technikę jazdy. Przekraczanie dozwolonej prędkości i niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Występujące opady deszczu i śniegu, mgła i częste przymrozki utrudniają jazdę, dlatego trzeba uważać dostosowywać prędkość do sytuacji na drogach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24