03.12.2020 09:30 0 WH/UM w Gdańsku

Challenge Gdańsk odbędzie się w czerwcu 2021 roku

Źródło: gdańsk.pl

Słynne zawody triathlonowe zaplanowane są na czerwiec 2021 roku. W tej edycji wydarzenia może wystartować ponad 1700 zawodników. W ramach Challenge Gdańsk rozegrane będą wyścigi na dwóch dystansach – średnim i sprint.

Challenge Family ogłosiło datę zawodów triathlonowych. 19 – 20 czerwca 2021 roku będą ścigać się sportowcy w wodzie, na rowerze i w morzu.

Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że po blisko trzech latach pracy możemy ogłosić nowy wyścig i zaprosić wszystkich zawodników do udziału w zawodach w pięknym mieście Gdańsku - mówi Adam Greczyło, dyrektor wydarzenia.

Zawody rozpoczną się na plaży, a etap pływacki zostanie przeprowadzony w Zatoce Gdańskiej. Natomiast część rowerowa będzie składać się z trzech pętli. Zawodnicy będą przejeżdżać obiema nitkami tunelu pod martwą Wisłą i obok Stadionu w Letnicy. Bieg odbędzie się na ścieżkach wzdłuż plaży i parku Reagana. Meta zaplanowana jest na molo w Gdańsku Brzeźnie.

Serdecznie zapraszam wszystkich zawodników do Gdańska w czerwcu 2021 roku. Będziecie mieli okazję rywalizować w otoczeniu niezwykłej przyrody, w historycznym, ale i nowoczesnym mieście - zachęca Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Podczas Challenge Gdańsk zostaną rozegrane dwa wyścigi na dwóch dystansach – dystans średni (1,9 km – 90 km – 21,1 km) z udziałem maksymalnie 1000 zawodników oraz Sprint (0,75 km – 20 km – 5 km) z udziałem maksymalnie 750 zawodników.

Jako mistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata w wioślarstwie jestem zawsze dumny i szczęśliwy, kiedy w Gdańsku możemy gościć międzynarodową imprezę. Pomimo zakończenia sportowej kariery pozostaję aktywny i z wielką przyjemnością obserwuję zmagania zawodników. Nie mogę się już doczekać tych wyjątkowych zawodów, które odbędą się w moim mieście. Zachęcam wszystkich, którzy czują się na siłach, aby wzięli udział w Challenge Gdańsk. Niech każdy wybierze dystans na miarę swoich możliwości i niech wygra najlepszy! - mówi Adam Korol, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24