30.11.2020 17:40 0 WH

'Akcja Animacja' - powstaje film podopiecznych z Domu dla Dzieci w Rumi

Źródło: Youtube.com/TechPomaga

Celem projektu "Akcja Animacja" jest stworzenie filmu animowanego na podstawie wywiadów z podopiecznymi z Domu dla Dzieci w Rumi. Ma to być świąteczny prezent dla dzieci i z tej okazji zorganizowano zbiórkę. Każdy, kto wesprze akcję, może pojawić się w bajce.

Organizatorem projektu jest Fundacja Tech Pomaga, która początkowo przyjechała do Domu dla Dzieci z warsztatem druku 3D.

Jeszcze zanim przekroczyliśmy próg domu dzieci przywitały nas tak, jakby znały nas od zawsze. Dzieciaki były pełne ciekawości i radości, warsztaty były samą przyjemnością, a praca z nimi była wspaniała. Dom był pełen ciepła i miłości. Nie mogliśmy wyjść z domu, tak oczarowani byliśmy tymi wspaniałymi dziećmi – informuje Rafał Stefaniszyn z Tech Pomaga.

Następnie fundacja wyszła z inicjatywą powstania filmu animowanego z udziałem dzieci, który byłby prezentem na święta. Przeprowadzono wywiady z podopiecznymi. To właśnie oni będą głównymi bohaterami i autorami opowieści.

Na ten moment zebraliśmy fundusze i pomoc by stworzyć produkcję krótkometrażową, jednak naszym celem i marzeniem jest przygotowanie pełnego metrażu o najlepszej możliwej jakości z materiałów zdjęciowych, które już wykonaliśmy, tak aby wszystkie dziecięce historie dostały taką samą uwagę. Nie chcemy, aby żadne dziecko poczuło się pominięte – podkreśla Rafał Stefaniszyn.

Źródło: Youtube.com/TechPomaga

Każdy chętny może wesprzeć akcję. Obecnie prowadzona jest zbiórka. Organizatorzy przygotowali specjalne podziękowania dla wspierających akcję.

Źródło: Youtube.com/TechPomaga

Premiera filmu odbędzie się podczas uroczystej wigilii w Domu dla Dzieci w Rumi, a potem pojawi się na YouTubie.

Akcja Animacja ma pozwolić dzieciom zobaczyć w sobie jak bardzo są wyjątkowe. Tak wyjątkowe, że robi się o nich film. W tych ciężkich czasach zostały trochę na uboczu. Dlatego jak nikt inny te dzieciaki zasługują na rozrywkę godną Disneya! Gotowi? Pomóżmy im w tym! Może kolejny Oscar będzie należał do nich? - przekonuje organizator zbiórki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24