27.11.2020 18:40 5 NW/KPP w Pucku

Kosakowski policjant oddał już prawie 25 litrów krwi - zachęca do tego innych

Źródło:KPP w Pucku

Brązowym medalem za zasługi dla krwiodawstwa uhonorowano szefa policjantów z Kosakowa. Podkom. Marcin Wittbrodt oddał już prawie 25 litrów krwi. Komendant propagując ideę niesienia pomocy zachęca innych do przyłączenia się do grona krwiodawców.

W dniach 22-26 listopada obchodzone są dni Honorowego Krwiodawstwa. Z powodu pandemii koronawirusa nie odbyły się w tym roku tradycyjne uroczystości związane z obchodami tego święta. Postanowiono natomiast uhonorować komendanta z Kosakowa, który oddał już prawie 25 litrów krwi.

Wręczenie odznaczenia odbyło się w siedzibie Komisariatu Policji w Kosakowie. Medal wręczył funkcjonariuszowi prezes policyjnego Koła HDK w Gdyni Krzysztof Wasilewski.

W minionych latach podkom. Marcin Wittbrodt trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – I, II i III stopnia. Ponadto w ostatnim czasie został wyróżniony państwowym odznaczeniem tj. ministerialnym orderem ,, Honorowego Dawcy Krwi’’ – Zasłużony dla Zdrowia Narodu’’. To niezwykle ważne i prestiżowe wyróżnienie nadawane dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Źródło:KPP w Pucku

Postawa policjanta ma zachęcać innych do niesienia pomocy i dzielenia się tym, co mamy najcenniejsze. Komendant przyczynił się także do włączenia w akcję innych policjantów z kosakowskiej policji.

Stróże prawa podczas codziennej służby spotykając się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscach wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. W takich przypadkach liczy się każda minuta, by uratować ludzkie życie. Często potrzebna jest krew aby komuś uratować życie. Mundurowi mając tą świadomość oraz żywy przykład ogromnego poświęcenia się idei cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Dla nas oddanie krwi to drobny gest, a komuś może uratować życie, dlatego podkom. Marcin Wittbrodt zachęca, by przyłączać się do grona krwiodawców.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24