26.11.2020 12:30 2 WH/TTM

Wejherowo dołącza do akcji 'Świeć przykładem' - policja otrzymała od miasta odblaski

Fot. Marek Trybański/ TTM

Od września trwa policyjna akcja informacyjno – edukacyjna „Świeć przykładem”, która ma za zadanie poprawić widoczność pieszych na drogach i promować noszenie odblasków. W środę (25 listopada) Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie otrzymała od miasta 2 tysiące odblasków.

Jesienią i zimą szybko zapada zmrok, a wraz z tym zmniejsza się widoczność na drodze. Dlatego policja oraz inne służby bezpieczeństwa od lat rozpowszechniają noszenie odblasków. To szczególnie ważne dla pieszych, którzy są nazywani niechronionymi uczestnikami ruchu.

W środę (25 listopada) w wejherowskim ratuszu włodarze Wejherowa przekazali na ręce komendanta Powiatowej Policji w Wejherowie 2 tys. sztuk odblasków.

Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Robimy to wspólnie z policją i innymi instytucjami działającymi na terenie miasta, powiatu czy województwa. Pani komendant zwróciła się z prośbą do pana prezydenta o to, aby w ramach akcji „Świeć przykładem” zakupić takie odblaski i to zrobiliśmy. Taki mały odblask może uratować ludzkie życie – zwraca uwagę Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Fot. Marek Trybański/ TTM

Akcja informacyjno – edukacyjna „Świeć przykładem” potrwa do marca 2021 roku. Policja zapowiada, że odblaski będzie rozdawać na drogach. Wcześniej prowadzono działania edukacyjne w szkołach, ale obecnie, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, nie jest to możliwe.

Mam nadzieję, że to będzie moda na noszenie odblasków i moda na bezpieczeństwo. Wszyscy, bez względu na wiek, będą je nosili. Różnorodność tych odblasków powoduje, że każdego można zadowolić – mówi insp. Beata Perzyńska, komendant Powiatowej Policji w Wejherowie w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb ludzi, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Ważne jest, żeby ludzie dbali o własne bezpieczeństwo, bo to nie jest tylko rola policji. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi dbać o swoje własne bezpieczeństwo. Oczywiście, swoje własne bezpieczeństwo, rozumiane jako również swojej rodziny – dzieci, rodziców i innych bliskich. Dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć, że w naszym otoczeniu jest bezpiecznie – dodaje Perzyńska.

Fot. Marek Trybański/ TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24