25.11.2020 18:02 1 WH/TTM

Powstaje Centrum Wsparcia Rodziny w Rumi

Fot. archiwum

Już niedługo w Rumi zostanie otwarta pierwsza świetlica socjoterapeutyczna oraz Centrum Wsparcia Rodziny. Miejski Ośrodek Społeczny i Fundacja „Dla Was” otrzymały dofinansowanie o wartości niemal 3 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W Rumi nie ma placówki wsparcia dziennego dla dzieci. Nowy projekt będzie obejmował całe rodziny i docierał do tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. W programie zawarte jest pomaganie na wielu płaszczyznach - wsparcie będzie można otrzymać poprzez udział w warsztatach, terapiach, mediacjach czy specjalistycznych poradach.

Dzieciaki otrzymają swoje miejsce pobytu w trakcie zajęć pozaszkolnych. Będą mogli tam odrabiać zadania domowe i uczyć się nowych zajęć. Przede wszystkim będą miały prowadzone terapie, ponieważ będą to dzieci z rodzin zagrożonych alkoholizmem lub z rodzin, których ten problem dotyka – mówi Gabriela Konarzewska, dyrektor MOPS w Rumi.

Do placówek będzie wolny nabór i każdy może zgłosić chęć uczestnictwa. Akcja obejmie opieką ok. 40 dzieci i ponad 200 rodzin.

Realizacja projektu zaplanowana jest do końca czerwca 2023. Natomiast w lutym 2021 roku ma zostać uruchomiona świetlica oraz Centrum Wsparcia Rodziny. Na ten cel pozyskano 2,8 mln złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uzyskaliśmy fundusze na całe przedsięwzięcie. Łącznie z remontem, wyposażeniem, zatrudnieniem pracowników, specjalistów, opiekunów podwórkowych i nowych asystentów rodziny. To wszystko, aby pracować dwutorowo. Zarówno z dziećmi, jak i rodzicami – dodaje dyrektor MOPS w Rumi.

Na razie trwa wybór lokalizacji, gdzie powstanie Centrum Wsparcia Rodziny i świetlica. Pod uwagę brana jest siedziba Fundacji „Dla Was” na ul. Wileńskiej lub budynek na ul. Towarowej w Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24