24.11.2020 12:30 0 NW/Uniwersytet Morski w Gdyni

Historia gdyńskiego Uniwersytetu Morskiego opowiedziana na zdjęciach

Fot. Uniwersytet Morski w Gdyni

Rok 2020 jest wyjątkowy dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. To właśnie w tym roku przypada 100. rocznica utworzenia uczelni, której historia rozpoczęła się poprzez podpisany 17 czerwca 1920 roku rozkaz gen. Józefa Leśniewskiego powołujący Szkołę Morską.

Dzisiejszy Uniwersytet Morski nim stał się uniwersytetem był Szkołą Morską w Tczewie, Państwową Szkołą Morską w Gdyni, Wyższą Szkołą Morską i Akademią Morską. Mury uczelni opuściło wielu znamienitych absolwentów, którzy karierę robią nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Uniwersytet chciałby z okazji 100-lecia istnienia stworzyć galerię zdjęć, która opowiadać będzie wyjątkową historię uczelni. Zwracają się z prośbą do wszystkich studentów, absolwentów i pracowników, którzy są w posiadaniu zdjęć związanych z placówką o ich udostępnienie.

Mogą to być zdjęcia z zajęć, praktyk morskich na statkach szkolnych, zdjęcia budynków czy fotografie z rodzinnych albumów – czytamy w komunikacie Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Zdjęcia można przesyłać do 2 grudnia 2020 roku wraz z podpisanym oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie wizerunku i udzieleniu licencji (dostępne tutaj. Pliki należy wysłać na adres mailowy: [email protected] lub tradycyjnie pocztą: Dział Promocji i Marketingu, Uniwersytet Morski w Gdyni, ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia z dopiskiem: pokój B – 105.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24