23.11.2020 09:52 2 raz

Gryf Wejherowo jesień zakończył remisem. Punktami podzielił się z Kotwicą

Archiwum

Wprawdzie Gryf Wejherowo po pierwszej połowie prowadził 1:0, to ostatecznie zremisował w zaległym spotkaniu 11. kolejki III ligi grupy II z Kotwicą Kołobrzeg 1:1. Dla żółto-czarnych był to ostatni mecz w tym roku.

Spotkania Kotwicy z Gryfem został przełożony ze względu na wykrycie w drużynie z Wejherowa zawodników z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-COV-2. Drużyny zgodnie ustaliły, że dogodnym terminem do rozegrania tego spotkania będzie 21 listopad.

Lepiej mecz rozpoczęli żółto-czarni, którzy w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Gryfici w okolicach swojego pola karnego przejęli futbolówkę. Kamil Kankowski przebiegł z piłką aż do końca boiska, zagrał w pole karne do Kacpra Małolepszego, a ten bez przyjęcia od razu uderzył w bliższy słupek i otworzył wynik spotkania.

Gospodarze wyrównującego gola zdobyli w 51. minucie. Eryk Krysztopowicz przebiegł z futbolówką prawa flanką około 50 metrów i dograł w pole karne do Huberta Kolano. Ten bez większych trudności wpakował piłkę do bramki.

WKS Gryf Wejherowo rundę jesienną zakończył ze zdobyczą 17. punktów w 17. spotkaniach. Gryfici 5 meczów wgrali, 2 zremisowali i 10 przegrali.

Kotwica Kołobrzeg – Gryf Wejherowo 1:1 (0:1)

Bramki: Hubert Kolano (51) – Kacper Małolepszy (11)

Gryf: Ferra – Formella (82 Sroka), Talaśka, Czerwiński, Zaleski (46 Urbański), Kankowski, Panek, Wiśniewski, Baranowski (55 Poręba), Małolepszy (73 Godlewski), Szymański