23.11.2020 18:30 7 NW/KPP w Pucku

Kobieta straciła ponad 22 tysiące. Oszukał ją 'kapitan statku'

Źródło:KPP w Pucku

Policjanci z Władysławowa otrzymali zgłoszenie o nietypowym przestępstwie. Oszust podając się za kapitana statku wyłudził od kobiety przeszło 22 tysiące. Nalegał na kolejny przelew w wysokości 10000 euro, ale 42-latka odmówiła. Przestępca natychmiast zerwał z nią kontakt.

Oszustwo „na kapitana statku” zgłosiła mieszkanka Warszawy. W sobotę (21 listopada) funkcjonariusze z Władysławowa dostali zgłoszenie od kobiety, która oszukana została na sporą kwotę pieniędzy.

Złodziej nawiązał kontakt z 42-latką poprzez portal randkowy, gdzie podał jej, że pracuje jako kapitan na statku transportowym. Stopniowo zdobywał zaufanie kobiety, a po pewnym czasie poinformował ją, że utknął na środku morza, bo doszło do awarii statku.

Przestępca polecił początkowo pokrzywdzonej, aby ta zalogowała się na jego konto bankowe i przelała określoną kwotę potrzebną do naprawy powstałej usterki. Kobieta zalogowała się na podanym koncie, ale nie mogła wykonać żadnej operacji na rzekomym rachunku rozliczeniowym sprawcy – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Pucku

Przestępca nie zraził się i nakłonił kobietę, by przelała środki ze swojego konta. Nie była to niska suma, bo pokrzywdzona straciła w ten sposób ponad 22 tysięcy złotych. Sprawca nalegał, by 42-latka przelała kolejną sumę – 10 tysięcy euro, jednak odmówiła. Wówczas mężczyzna zerwał z nią wszelkie kontakty.

Wyjaśnianiem tej sprawy zajmują się śledczy z Komisariatu Policji we Władysławowie. Za to przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24