23.11.2020 09:30 1 raz/mat.pras.

Uczniowie z Rumi śpiewali najpiękniej na Pomorzu

źródło; mat. pras.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Rumi wyśpiewali pierwsze miejsce na wojewódzkim szczeblu III edycji ogólnopolskiego konkursu „Do Hymnu”. W nagrodę placówka otrzymała grant.

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych zapoczątkowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie Mazurka Dąbrowskiego oraz wybranych pieśni patriotycznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

Wśród 300 szkół podstawowych, które brały udział w tegorocznej odsłonie konkursu, znalazła się także Szkoła Podstawowa numer 1 im. Józefa Wybickiego. Uczniowie wspólnie z nauczycielami i dyrekcją zadbali nie tylko o odpowiednie wykonanie pieśni patriotycznych, ale również o uroczystą oprawę koncertu, który odbył się 27 lutego. Występ obserwowali jurorzy wyznaczeni przez Narodowe Centrum Kultury oraz przedstawiciele władz miasta. Chór pod kierownictwem Anny Szczygielskiej, otrzymał najwyższe noty w województwie pomorskim za odśpiewanie 3 pieśni a cappella: hymnu państwowego, „Gaude mater Polonia” oraz „Roty”.

W nagrodę szkoła zdobyła grant w wysokości 5000 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24