22.11.2020 13:21 0 NW/zrzutka.pl

Każdy może dołączyć do walki o zdrowie małego Wiktora

Źródło:zrzutka.pl

Wiktor ma zaledwie 4,5 roku a już przyszło mu walczyć o swoje zdrowie i życie. Bardzo wcześnie zdiagnozowano u niego autyzm i padaczkę. Nie tak dawno jego rodzice otrzymali kolejną trudną diagnozę: Ceroidolipofuscynoza typu 2 (CLN2) – rzadka choroba potocznie nazywana demencją dziecięcą.

Szansą dla małego Wiktora jest wyjazd do Niemiec, gdzie w klinice w Hamburgu rozpocząłby terapię enzymatyczną. Leczenie ma na celu zastępować brakujący enzym i spowolnić postęp choroby.

Dziecko, które choruje na Ceroidolipofuscynozę typu 2 (CLN2) przestaje chodzić, mówić, widzieć. Bez kompleksowego leczenia zwykle chory przeżywa od 8 do 12 lat. Nie pozwólmy, by taki los spotkał Wiktora – młodego mieszkańca Redy.

Źródło:zrzutka.pl

Potrzebna jest spora suma pieniędzy, która zbierana jest m.in. na stronie zrzutka.pl. Akcja prowadzona jest także na facebooku – Armia dobrych ludzi dla Wiktora, gdzie można na licytacje oddawać najróżniejsze rzeczy.

W zbiórkę środków na leczenie chłopca włączył się także lokalny artysta – DSR „Czarna Owca”. To raper, który wraz ze znajomymi-raperami przygotują utwór muzyczny. W opisach umieszczone zostaną linki i numery konta za pośrednictwem których można wesprzeć zbiórkę 4,5 latka.

Pęka mi serce i psycha, gdy kolejny młody Wojownik walczy o życie z mojego miasta Redy. Przegadałem temat z Kamilem, tatą Wiktora i ruszamy do walki. Dużo emocji kosztuje mnie każda akcja pomocowa, ale to jest nic w porównaniu do tego, co czują rodzice! – pisze muzyk na swoim profilu na facebooku.

Źródło:zrzutka.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24