19.11.2020 17:40 3 NW/KWP w Gdańsku

Nękał swoją żonę - ma zakaz zbliżania się i opuszczania kraju

Źródło:KWP w Gdańsku

Osiem lat więzienia grozi mężczyźnie, który przez pół roku prześladował kobietę wydzwaniając do niej i wysyłając wiadomości z wulgaryzmami i groźbami. Prokuratura zastosowała wobec 41-latka środki zapobiegawcze zakazując mu m.in. kontaktów z pokrzywdzoną i zbliżania się do niej.

Policjanci z lęborskiej komendy zatrzymali 41-latka, który podejrzewany był o stalking. Otrzymali oni zgłoszenie od kobiety o tym, że nietrzeźwy mąż grozi jej nożem. Okazało się, że kobieta od co najmniej 6 miesięcy była nękana przez swojego męża po tym, jak się od niego wyprowadziła.

Mężczyzna wielokrotnie, również w porze nocnej dzwonił i wysyłał kobiecie smsy zawierające groźby i wulgarne treści. Nachodził ją w miejscu pracy i śledził niemal każdy jej krok. Podczas zatrzymania mundurowi zabezpieczyli znaleziony przy nim nóż, którym miał grozić swojej żonie – informują mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Badania alkotestem wykazały, że 41-latek miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ponieważ jeszcze tego samego dnia wsiadł za kółko pijany.

Ponadto śledczy zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie stalkerowi zarzutu uporczywego nękania żony. W środę (18 listopada) prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do żony. Co więcej, 41-latek ma także zakaz opuszczania kraju.

Za stalking grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, informują funkcjonariusze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24