19.11.2020 08:30 0 raz/KPP Puck

Puccy dzielnicowi w akcji – seria zatrzymań

źródło: KPP Puck

W ostatnich dniach szeregu zatrzymań poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości dokonali policjanci dzielnicowi z puckiej komendy. Odpowiedzialności za swoje bezprawne czyny nie uniknie sześć osób. Kara czeka także jednego pijanego kierowcę.

W poniedziałek (16 listopada) puccy dzielnicowi w wyniku prowadzonych działań ustalili miejsce pobytu poszukiwanej 60-latki i zatrzymali ją na terenie gminy Puck. Zgodnie z nakazami doprowadzenia wydanymi przez sąd w Wejherowie, kobieta ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z wydziału konwojowo-ochronnego przewiozą poszukiwaną do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności – poinformowali w środę (18 listopada) puccy stróże prawa.

Również w poniedziałek dzielnicowi uzyskali informację o tym, że ulicami Pucka może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Mundurowi natychmiast ruszyli na poszukiwanie pojazdu opisanego przez informującego. Na ulicy Nowej zatrzymali do kontroli volkswagena, za kierownicą którego siedział 41-latek. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie trzeźwości mieszkańca gminy Puck wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzielnicowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kierowca usłyszy zarzuty. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa – podkreślają mundurowi.

Na tym nie koniec. We wtorek (17 listopada) dzielnicowi zatrzymali 56-letniego mieszkańca Władysławowa. Mężczyzna poszukiwany była na podstawie nakazu, który wystawił za nim Sąd Rejonowy w Wejherowie. Zgodnie z wyrokiem sądu ma do odbycia karę 5 miesięcy i 16 dni pozbawienia wolności.

Jeszcze tego samego dnia 55-latka została namierzona przez dzielnicowego Władysławowa. Kobieta po uiszczeniu grzywny została zwolniona i nie musiała odbywać zastępczej kary pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

W areszcie przebywa również 36-latek mieszkaniec gminy Władysławowo, którego zatrzymali policjanci z tamtejszego komisariatu. Zgodnie z nakazem wystawionym przez Sąd Rejonowy w Wejherowie mężczyzna ma do odbycia karę 1 roku więzienia.

W trakcie pełnionej służby policjanci prewencji z Krokowej ustalili także aktualne miejsce pobytu i zatrzymali 32-letniego mężczyznę poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wejherowie. Zgodnie z nakazem sądu 32-letni poszukiwany najbliższe 2 lata i 2 miesiące spędzi w areszcie – dodają mundurowi z powiatu puckiego.

Z kolei tego samego dnia, wieczorem, dyżurny policji z Władysławowa otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol.

Z relacji pracownika ochrony wynikało, że kobieta została ujęta na kradzieży sklepowej. Sprawcą wykroczenia okazała się 21-letni mieszkanka województwa łódzkiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że kobieta była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Brzezinach celem odbycia kary pozbawienia wolności – informują funkcjonariusze.

Kobieta już trafiła do aresztu. Za popełnione wykroczenie została ukarany mandatem w wysokości 100 złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24