18.11.2020 16:05 2 NW/KMP w Gdańsku

Przewłaszczył samochód i prowadził mimo zakazu

Źródło:KMP w Gdańku

Kary nie uniknie 39-letni mieszkaniec Gdańska, który kierował samochodem, choć miał sądowy zakaz. Ponadto alfa romeo, którą kierował mężczyzna była przywłaszczona i figurowała w policyjnej bazie danych. Zatrzymanemu grozi pięć lat więzienia.

We wtorek (17 listopada) po godzinie 21:00 policjanci z gdańskiej komendy miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę. Sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach i okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Ma na swoim koncie także ponad 30 wykroczeń drogowych, których dopuścił się w ciągu ostatnich kilku lat. Dodatkowo mężczyzna ma obowiązujący do 2023 roku zakaz prowadzenia pojazdów – podają stróże prawa.

Źródło:KMP w Gdańku

Funkcjonariusze sprawdzili, że samochód, za którego kółkiem siedział 39-latek został przez niego przywłaszczony. Umówił się z właścicielem, że kupi go od niego, jednak do dziś nie zapłacił. Jak podają służby, wartość odzyskanego samochodu to prawie 20 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Gdańska został przewieziony do policyjnego aresztu i jeszcze w środę (18 listopada) usłyszy zarzuty złamania zakazu sądowego i przywłaszczenia mienia. Jak te wykroczenia może spędzić nawet 5 lat za kratkami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24