18.11.2020 12:15 1 NW/KPP w Wejherowie

Był poszukiwany, miał narkotyki. Wpadł w Wejherowie

Fot. archiwum

Policjanci z wejherowskiej komendy zatrzymali 27-latka, który poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna miał przy sobie narkotyki i prawdopodobnie kierował pod ich wpływem i, co więcej, nie miał uprawnień do kierowania. Najbliższe 9 miesięcy spędzi w areszcie. Niewykluczone też, że usłyszy kolejne zarzuty.

Do zatrzymania 27-latka doszło we wtorek (17 listopada). Funkcjonariusze zauważyli jadącego samochodem poszukiwanego i gdy ten podjechał pod sklep, został przez mundurowych zatrzymany na parkingu.

27-latek był zdenerwowany. Okazało się, że miał inne powody, ponieważ posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto samochód, którym jechał był pożyczony, nie posiadał ważnych badań technicznych ani obowiązkowego OC - mówi asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Mężczyźnie pobrano krew w celu zbadania czy był pod wpływem narkotyków. W zależności od wyniku, może usłyszeć również zarzut kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków. Niewykluczone, że poniesie także odpowiedzialność za prowadzenie samochodu bez uprawnień.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia, za kierowanie pod ich wpływem do 2 lat pozbawienia wolności. Jak informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, mężczyzna jeszcze dziś (18 listopada) zostanie przetransportowany do aresztu śledczego, w którym spędzi najbliższe 9 miesięcy za wcześniejsze wykroczenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24