17.11.2020 14:30 4 NW/KPP w Pucku

Okradali sklepy, zostali ujęci przez mundurowych

Źródło:KPP w Pucku

Kosakowscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież alkoholu i artykułów spożywczych. Sprawcami mają być 35-letni mężczyzna i 62-letnia kobieta, którzy właścicieli kilku sklepów narazili na stratę łącznie ponad 2 tysięcy złotych. Mieszkańcy z Gdyni, jak ustalili funkcjonariusze, mieli związek także z innymi kradzieżami.

Policjanci z Kosakowa otrzymali niedawno zgłoszenie, że na terenie jednego ze sklepów przebywają złodzieje. Na miejscu pracownicy ochrony wskazali sprawców kradzieży artykułów spożywczych, do których dochodziło w przeszłości.

Policjanci zatrzymali wskazaną kobietę i mężczyznę. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do aresztu śledczego celem odbycia kary 2 miesięcy pozbawienia wolności – informują kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Zatrzymani mieli w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zostali doprowadzeni do aresztu policyjnego, Oboje usłyszeli zarzuty. Za te przestępstwa 62-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 35-latek odpowie za te wykroczenia w warunkach recydywy, przez co zamiast 5 lat będzie mu groziło zwiększenie kary o połowę.

Jak ustalili mundurowi, mieszkańcy Gdyni dopuścili się również kilku innych kradzieży. Doszło do nich w październiku i listopadzie tego roku w Gdyni i Kosakowie. Straty wyceniono na ponad 2 tysiące złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24