12.11.2020 08:47 3 raz

Święto Niepodległości udane dla piłkarzy Gryfa

Czwarte zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Gryfa Wejherowo. W Święto Niepodległości żółto-czarni pokonali w spotkaniu 16. kolejki III ligi Bałtyk Gdynia 3:0.

Pierwszy gol padł w ostatnich minutach pierwszej połowy. W 42. minucie gryfici mieli rzut wolny z okolic środka boiska. Futbolówkę w pole karne wrzucił Michał Renusz. Jeden z zawodników Bałtyku nie najlepiej próbował zablokować dośrodkowania głową, to wykorzystał Damian Lisiecki, który bez przyjęcia od razu skierował piłkę do siatki bramki rywala i zdobył gola.

Na 2:0 w 85. minucie podwyższył Michał Renusz. Pomocnik Gryfa bramkę zdobył wykorzystując rzut karny. Wynik spotkania ustalił 180 sekund później Jakub Poręba. Po nieudanej próbie zdobycia gola po akcji prawą stroną piłkę przejął Kacper Wiśniewski. Z lewej flanki wbiegł z futbolówką w pole karne rywali, zagrał do Poręby, a temu pozostało już tylko dopełnić formalności.

To było czwarte zwycięstwo Gryfa w trwającym sezonie III ligi. W najbliższą sobotę żółto-czarni na wyjeździe zagrają z Sokołem Kleczew. Rundę jesienną WKS zakończy 21 listopada zaległym wyjazdowym meczem z 11. kolejki z Kotwicą Kołobrzeg.