12.11.2020 08:30 3 raz/KPP Puck

W Pucku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

źródło: KPP Puck

Nie uniknie kary za swe postępki. Przestępca nie krył zdziwienia… Dzielnicowi z komendy powiatowej z Pucka zatrzymali poszukiwanego mężczyznę na podstawie sądowego nakazu.

W poniedziałek (9 listopada) dzielnicowi z Pucka zatrzymali 60-latka poszukiwanego sądowym nakazem doprowadzenia.

Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów. Teraz najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym. Zaraz po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do puckiej komendy, skąd został przewieziony do aresztu śledczego celem odbycia zasądzonej kary. Dzielnicowi codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych w swoich rejonach służbowych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu – podkreśla st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Jak dodaje, przedstawicielka puckich stróżów prawa, zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań policji.

Każdy funkcjonariusz podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych czy osoba nie jest poszukiwana przez prokuratury, sądy czy jednostki policji. Policjanci zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób prowadzą w ciągu roku poszukiwania ponad kilkuset osób zaginionych i poszukiwanych w sprawach kryminalnych – zaznacza st. sierż. Bresińska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24