10.11.2020 06:12 0 raz

Armaty rezerw Gryfa. Żółto-czarni strzelili 100 goli!

źródło: FB/Gryf Wejherowo

Piłkarze rezerw Gryfa Wejherowo mają za sobą niezwykle udaną rundę jesienną w B Klasie. Żółto-czarni nie tylko są liderami tabeli po pierwszej części sezonu, ale również popisali się znakomitą skutecznością. Na ligowych boiskach zdobyli 100 bramek!

Aby uzyskać taki trzycyfrowy wynik wejherowianie potrzebowali na to 12. spotkań, czyli ze znakomitą średnią 8,3 bramek na mecz! Najwyższe zwycięstwo gryfici odnieśli w 6 września w spotkaniu w ramach 5. kolejki. Rezerwy Gryfa rozgromiły wówczas u siebie Arkę Prusewo aż 15:0. W tym meczu najlepszą skutecznością popisali się Nikodem Sroka i Jakub Poręba, którzy zdobyli po cztery gole.

Dwucyfrowy wynik gryfitom udało się też uzyskać w 9. i 10. kolejce. Kilkanaście razy piłkę z siatki własnej bramki musieli wyciągać piłkarze Pumy Darzlubie (13:0) i Nordy Karwia (14:1). Dodajmy, że zespół z Karwii jest jedną z trzech drużyn, którym udało się strzelić bramkę wejherowian. Pozostałe trzy WKS stracił w starciach z Kaszubami Połchowo (8:2) i Sokołem Strzelno (7:1).

Gryf II za to nie stracił żadnych punktów. Z kompletem punktów żółto-czarni są zdecydowanymi liderami tabeli B Klasy po rundzie jesiennej. Na drugim miejscu ze stratą 5 „oczek” do WKS-u jest Stolem II Gniewino, który również może pochwalić się skuteczną grą w ofensywie. Bilans bramkowy Stolema wynosi 60-14.

Przypomnijmy, że w ostatnich meczach pierwszej części sezonu Gryf Wejherowo pokonał AP KP Gdynią 9:0, a Stolem II Huragan Smolno 5:0 i to między tymi zespołami na wiosnę powinna toczyć się walka o mistrzostwo w B Klasie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24