09.11.2020 09:09 0 raz

Tytani na „tarczy” wrócili z Koszalina

W zaległym spotkaniu 5. kolejki I ligi piłki ręcznej Tytani Wejherowo przegrali na wyjeździe z KPSR Gwardią Koszalin 25:33. Wejherowianie nadal są bez zwycięstwa w trwającym sezonie.

W Koszalinie podopieczni trenera Piotra Rembowicza dobrze rozpoczęli spotkanie, bo od trzeciej minuty Tytani prowadzili 1:0 po trafieniu Pawła Pituchy. Wejherowianie jeszcze w 10. minucie prowadzili 4:3 i na tym skończyła się przewaga zespołu z Kaszub.

Z każdą kolejną minutą inicjatywę przejmowali gospodarze. Tytani próbowali się przeciwstawić Gwardii, ale ostatecznie na przerwę to koszaliński team schodził prowadząc 14:11. Po zmianie stron w trzy minuty szczypiorniści Gwardii zwiększyli swoją przewagę do siedmiu trafień (18:11). Tytani próbowali zmniejszać stratę i maksymalnie udawało im się to do różnicy 6. bramek, ale to wszystko na co było stać tego dnia wejherowian. Mecz zakończył się wynikiem 33:25 dla gwardzistów.

Po stronie przyjezdnych najskuteczniejszym zawodnikiem był Przemysław Warmbier z 9. bramkami. Natomiast po stronie gospodarzy Mykola Maliarevych, który bramkarza Tytanów pokonał 12-to krotnie.

Kolejny mecz wejherowianie zagrają na wyjeździe 14 listopada z MKS Nielbą Wągrowiec. Tytani po 6-ciu rozegranych spotkaniach zajmują ostatnie miejsce w tabeli bez dorobku punktowego.

KSPR Gwardia Koszalin – Tytani Wejherowo 33:25 (14:11)

KSPR Gwardia: Rycharski, Sokołowski - Kruchkou 3, Maliarevych 12, Kiciński 8, Skiba, Derdzikowski 2, Dzierżawski 2, Jakutowicz 2, Bujnowski, Paszkowski 1, Słodkowski 1, Stawecki, Szcześniak 2.

Tytani: Cholcha, Nowosad, Sikora - Jurkiewicz 1, Wicon 1, Koss 2, Nowociński, Warmbier 9, Wejher, Sałata M., Sałata R. 8, Szafrański, Wicki, Rompa 1, Pitucha 3, Pohnke.