09.11.2020 18:50 0 WH/KMP w Sopocie

Sopoccy policjanci zatrzymali ośmiu 'piratów drogowych'

Źródło: KMP w Sopocie

W miniony weekend policjanci drogówki zatrzymali kolejnych 8 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy to mieszkańcy Trójmiasta. Rekordzista jechał 136 km/h Aleją Niepodległości w Sopocie. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

To był pracowity weekend dla mundurowych z sopockiej drogówki. Podczas sobotniej i niedzielnej (7-8 listopad) służby wyeliminowały z ruchu 8 mężczyzn, którzy podczas jazdy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W sobotę policjanci uniemożliwili dalszą jazdę trzem kierowcom. Wśród nich był 22-latek z Gdyni, który w późnych godzinach wieczornych jechał Aleją Niepodległości mając na liczniku 136 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz dostał 10 punktów karnych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 miesiące. Wobec pozostałych dwóch kierowców, policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

W niedzielę (8 listopada) mundurowi zatrzymali pięciu kolejnym kierowcom. Kierujący jechali z prędkością od 102 do 118 km/h. Czterech mężczyzn ukarano mandatem i karnymi punktami, a ostatni skorzystał z odmowy przyjęcia kary. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości, poza mandatem i punktami karnymi, na drogowych piratów czeka kara - pozbawienia prawa jazdy. Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h to rozstanie z „prawkiem" na okres trzech miesięcy - czytamy na stronie pomorskiej policji.

Ponieważ utrata dokumentu dla niektórych kierowców nie stanowi bariery by usiąść za kierownicą, dla recydywistów przewidziano przedłużenie kary do sześciu miesięcy. Kolejny raz taki kierowca ukarany już będzie definitywnym odebraniem uprawnień do prowadzenia pojazdu – informują trójmiejscy mundurowi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24