07.11.2010 14:02 0

Derby dla GTK Wejherowo!

W 6 kolejce Centralnej Ligi Kobiet, GTK Wejherowo spotkało się z AZSem Uniwersytetem Gdańskim.

Druzyna gości do tej pory nie przegrała żadnego spotkania i była zdecydowanym faworytem. Jednak podopieczne Macieja Schwarza od pierwszych minut meczu zaskoczyły bardzo dobrą obroną i skutecznością wykonywanych rzutów.

AZS popełniał bardzo wiele błędów i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 28:14 dla GTK. Druga kwarta była juz bardziej wyrównana, ale ponownie wygrają ją gospodyń 19:18, zaś całą pierwszą połowę 47:32.

Po powrocie z szatni zawodniczki drużyny przyjezdnej wyszły na parkiet bardziej skoncentrowane. Mocniejsza obrona sprawiła, że GTK popełniło trochę więcej błędów. Jednak Ta kwarta ponownie zostala wygrana przez zawodniczki Wejherowa 19:15. Zupełna dekoncentracja pojawiła się w szeregach GTK w IV kwarcie. Obrona na całym boisku wymusiła liczne błedy, a brak skuteczności z dogodnych pozycji sprawiła, że przewaga z kilkunastu punktów zmalała do 9. Całą kwartę AZS wygrało 26:17, jednak całe spotkanie zakończylo się wynikiem 83:73 dla GTK!

Najwięcej punktów dla GTK zdobyły Małgorzata Misuk 14 oraz Magdalena Ziętara i Kaja Pabisiak po 11.

Pozostałe punkty zdobywały: Monika Bogucka, Karolina Formella, Klaudia Sosnowska i Karolina Migała po 9, Julia Grelewicz i Anna Jakubiuk po 4, Joanna Sendlewska 2 oraz Joanna Kwaśniewska 1.