06.11.2020 13:30 2 NW/Fundacja Sedlaka

'Wyśpiewajmy Niepodległość' - wirtualny koncert pieśni patriotycznych

Żródło:pixabay.com

Po raz czwarty „wyśpiewana zostanie niepodległość”. Fundacja Sedlaka zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie będzie można śledzić w internecie lub wziąć czynny udział poprzez platformę Zoom.

W tym roku nie weźmiemy udziału w paradzie niepodległościowej. Nie trzeba jednak rezygnować z obchodów tego dnia. Z propozycją wychodzi Fundacja Sedlaka. 11 listopada na Zamku w Krokowej muzycy wykonywać będą pieśni patriotyczne z okazji 102.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Celem organizacji tego wydarzenia jest upamiętnienie ważnego dla historii Polski święta i budowanie społecznej więzi patriotycznej, myśli obywatelskiej – wśród mniejszości narodowych i etnicznych.

Fundacja umożliwia uczestnictwo w koncercie szerszemu gronu odbiorców. W dobie pandemii większość wydarzeń przeniosła się do internetu i ma to swoje plusy i minusy. W tym przypadku wirtualna forma koncertu pozwoli wziąć w nim udział ludziom z całej Polski, a nawet świata.

W programie przewidziano wykonanie ponad 20 pieśni patriotycznych – w tym także w języku kaszubskim. O kolejności decydować będzie publiczność online. W wydarzeniu można wziąć czynny udział za pośrednictwem platformy Zoom. Nic to nie kosztuje, ale trzeba się wcześniej zarejestrować. Można także śledzić transmisję w internecie na facebooku.

Wydarzenie jest przygotowywane w ramach projektu „Piaśnica – kultura miejsca”. Polega ono na organizacji cyklu 134 interdyscyplinarnych zdarzeń łączących różne dziedziny sztuki, związanych z kulturą Piaśnicy i determinacją tę kulturę Zbrodnią Piaśnicką* - czytamy na stronie fundacji.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.piasnica-kulturamiejsca.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...