30.10.2020 19:15 1 NW/KWP w Gdańsku

Gdańscy policjanci zatrzymali do kontroli trzech pijanych mężczyzn

Fot. archiwum

Gdańscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy za „kółko” wsiedli pod wpływem alkoholu. Wśród nich był jeden 33-latek, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym. Inny, pijany kierowca miał dożywotni zakaz prowadzenia...

W czwartek (29 października) policjanci z Gdańska dokonali zatrzymania trzech kierowców, którzy prowadzili po pijaku. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce około godz. 11:00 na ulicy Bolesława Krzywoustego.

Podczas kontroli przeprowadzonej przez dzielnicowych z komisariatu na Przymorzu okazało się, że 42-letni mieszkaniec Gdańska, który kierował hondą miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Po godz. 15:00 na ulicy Słowackiego policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do obsługi kolizji, w której zderzyły się dwa samochody osobowe. Mundurowi ustalili, że kierowca ciężarówki marki Ford nie zachował ostrożności podczas zmiany pasa ruchu i i uderzył w jadący prawidłowo samochód – także ciężarowy. Badanie trzeźwości wykazało, że 33-latek (pokrzywdzony w tej kolizji) miał prawie pół promila alkoholu we krwi.

Kilka godzin później na ulicy Korzeniowskiego policjanci zatrzymali kierowcę opla. Badanie alkomatem pokazało, że 33-letni mieszkaniec Gdańska prowadził pod wpływem alkoholu.

Podczas sprawdzania danych mężczyzny okazało się, że od 2018 roku ma dożywotni, sądowy zakaz kierowania pojazdami. Kierowca Opla został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu policji w Nowym Porcie – informują policjanci.

Mężczyźnie, który złamał sądowy zakaz grozi do 5 lat więzienia. Za prowadzenie pod wpływem alkoholu można spędzić za kratkami do 2 lat, otrzymać wysoką grzywnę i stracić prawo jazdy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24