30.10.2020 18:30 2 NW/gdynia.pl

Nowy wóz z okazji 90-lecia Portowej Straży Pożarnej w Gdyni

Fot. port.gdynia.pl

Portowa Straż Pożarna w Gdyni na swoje 90-lecie otrzymała nowy pojazd kwatermistrzowski. Wóz będzie pomagać m.in. w lepszym koordynowaniu akcji gaśniczych.

W 1930 roku utworzono Portową Straż Pożarną, która pilnowała bezpieczeństwa pracowników i marynarzy na terenie wtedy nowo powstałego gdyńskiego portu. Na przestrzeni 90 lat portowi strażacy brali udział w różnych zdarzeniach, m.in. pożarach statków podczas przeładunków, pożarach magazynów czy tłumić płomienie na statku na pełnym morzu po transporcie helikopterami.

Formacja nie zwolniła tempa i wciąż gasi pożarny i zabezpiecza ryzykowne ładunki, które pojawiają się co jakiś czas w Porcie Gdynia. Dzięki nowemu pojazdowi kwatermistrzowskiemu strażakom będzie dużo łatwiej wykonywać codzienne zadania.

Przekazaliśmy naszej Portowej Straży Pożarnej w Gdyni nowy pojazd kwatermistrzowski, który będzie samochodem dowozowym straży pożarnej w miejsce, w którym wystąpi niebezpieczeństwo. Będzie to taki wóz rozpoznawczy, który wskaże jednocześnie jakie pojazdy mają na daną akcję wyjechać – powiedział Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA.

Źródło:gdynia.pl

Władze portu podkreślają, że dzięki efektownej pracy nie odnotowuje się dużej liczby groźnych zdarzeń na portowych terenach. Jak czytamy na gdynia.pl, „sami zainteresowani wskazują na to, że dysponują w tej chwili dobrym jakościowo sprzętem, który pozwala im efektywnie dbać o zabezpieczenie portu”.

Wkrótce planujemy zakup nowego samochodu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku powinniśmy już dysponować nowym samochodem gaśniczym – mówił Grzegorz Bulwa, komendant Portowej Straży Pożarnej w Porcie Gdynia.

Obecnie Portowa Straż Pożarna Zarządu Morskiego Portu w Gdyni dysponuje dwoma ciężkimi samochodami ratowniczo-gaśniczymi, samochodem specjalnym ratownictwa chemicznego, lekkim specjalnym pojazdem rozpoznawczo-ratowniczym, samochodem kwatermistrzowskim i dwoma hybrydowymi łodziami ratowniczymi typu RIB.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24