29.10.2020 10:14 0 raz

Biało-zieloni lepsi od „Białej Gwiazdy”

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Lechia Gdańsk nie przestraszyła się drużyny, która w poprzednich dwóch meczach zdobyła 9 goli nie tracąc żadnej bramki. W zaległym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy biało-zieloni w Krakowie pokonali Wisłę 3:1.

W środowym meczu "Biała Gwiazda" objęła prowadzenie po golu Jeana Carlosa Silvy w 30. minucie, a chwilę później Michał Nalepa doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie Lechia wyszła na prowadzenie po samobójczym trafieniu Macieja Sadloka, a ostatnią bramkę w spotkaniu strzelił Flávio Paixão, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Sadloka.

Byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska. Początek spotkania był trochę słaby, może częściej musimy latać samolotami, bo nie mogliśmy się zaadaptować do gry i Wisła stworzyła swoją sytuację. Mecz był wyrównany, otwarty, ja jestem zadowolony że potrafiliśmy zareagować. W I połowie straciliśmy przez moment kontrolę nad spotkaniem, ale wróciliśmy do gry. Graliśmy z pasją i pomysłem, gra wyglądała podobnie w poprzednich meczach, ja jestem zadowolony z wygranej, bo mocno na to zapracowaliśmy – powiedział po meczu Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.

Za nami mecz, z którego powinniśmy wycisnąć zdecydowanie więcej. Popełnialiśmy błędy w obronie, które zespół z taką jakością jak Lechia po prostu wykorzystuje. Akurat przy tych sytuacjach mogliśmy się inaczej odnaleźć i zafunkcjonować. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy naszych sytuacji otwierających I i II połowę – przyznał Artur Skowronek, trener Wisły.

Wisła Kraków 1-3 Lechia Gdańsk (1:1)

Bramki: Jean Carlos Silva 30 - Michał Nalepa 35, Maciej Sadlok 54 (samobój), Flávio Paixão 68 (karny)

Wisła: Buchalik – Szot (61 Burliga), Frydrych, Sadlok, Abramowicz – Yeboah (61 Błaszczykowski), Żukow, Chuca, Plewka, Carlos Silva (78 Buksa) – Forbes

Lechia: Kuciak – Fila, Nalepa, Kopacz, Pietrzak – Haydary (71 Uzdovicić), Kubicki, Makowski, Saief (81 Gajos), Conrado (59 Zwoliński) - Paixao