30.10.2020 15:00 0 NW/gdynia.pl

Połączyli siły i pokazali, jak ratować koralowce

Źródło:gdynia.pl

Gdyńskie Akwarium i podopieczni wejherowskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 nagrali film, w którym opowiadają o tym, jak uratować koralowce… i resztę świata. Obok edukatorów w filmie wystąpili młodzi uczestnicy zwycięskiego projektu „Dziecięce dłonie w klimatycznej odsłonie”.

O tym, że „Zabawa to poważna sprawa” wiedzą edukatorzy i przekonały się dzieci, które wzięły udział w projekcie edukacyjnym. Akwarium Gdyńskie na swojej stronie internetowej opublikowało film, który powstał we współpracy z dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Wejherowie.

Źródło:gdynia.pl

Dzieci mogły dowiedzieć się, jak duży wpływ ma człowiek na środowisko naturalne w kontekście życia w morzach i oceanach. Jako przykład podano koralowce, którym grozi zniknięcie z ekosystemu przez zachodzące zmiany klimatyczne.

W krótkim filmie edukatorów wystąpili właśnie młodzi uczestnicy zwycięskiego projektu „Dziecięce dłonie w klimatycznej odsłonie”, którzy brali udział w eko-warsztatach Akwarium Gdyńskiego. Warto podkreślić, że całe zajęcia ze względu na rodzaj niepełnosprawności uczestników zrealizowano w języku migowym – czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta.

Do 6 grudnia w gdyńskim akwarium można zobaczyć wystawę zdjęć z eko-warsztatów. Zdjęcia są zapisem przebiegu zajęć, jakie odbywały się w porcie jachtowym w Gdyni.

Źródło:gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24