30.10.2020 09:30 6 raz/UM Reda

Reda: Przebudowa Obwodowej w kolejnej fazie – będą utrudnienia

fot. UM Reda

Zmotoryzowanych mieszkańców Redy i Rumi, jak również kierowców podróżujących ulicami Redy, od listopada czekają utrudnienia. W związku z rozpoczęciem trzeciego etapu przebudowy ulicy Obwodowej zostanie zmieniona organizacja ruchu.

Jak poinformował redzki samorząd, od poniedziałku (2 listopada) przebudowa ulicy Obwodowej wchodzi w kolejny etap. Roboty będą prowadzone na odcinku od ronda łączącego ulice Morską, Obwodową i Młyńską do ulicy Gdańskiej (droga krajowa numer 6).

To oznacza zmianę organizacji ruchu. Główną zmianą będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w stronę południową, czyli od ronda do ul. Gdańskiej. Dla mieszkańców nieruchomości położonych w granicach Rumi, do których dojazd możliwy jest tylko od strony Redy, zostanie wyznaczony dostęp – podali przedstawiciele urzędu w Redzie.

Jak opisują, trzeci etap prac na ulicy Obwodowej obejmuje wymianę nawierzchni oraz przebudowę istniejących sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i elektroenergetycznej. Zostanie też wykonany fragment chodnika po stronie wschodniej, celem umożliwienia dojścia do nieruchomości.

W końcowej fazie prac, czyli podczas układania warstwy ścieralnej nawierzchni, ulica Obwodowa w obszarze objętym robotami będzie etapowo wyłączana z ruchu. Mieszkańcy tego rejonu oraz obiekty w których prowadzona jest działalność gospodarcza, zostaną poinformowane z odpowiednim wyprzedzeniem o terminie i czasie zamknięcia dojazdu do nieruchomości – zapewniają redzcy urzędnicy. .

Na realizację trzeciego etapu przebudowy ulicy Obwodowej Starostwo Powiatowe w Wejherowie uzyskało dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury. Prace potrwają do końca roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24