29.10.2020 14:40 0 NW/gdynia.pl

Warsztaty literackie z Teatrem Gdynia Główna - online

Fot.gdynia.pl

Teatr Gdynia Główna organizuje wirtualne warsztaty literackie. Zgłosić może się każdy, kto chciałby poznać tajniki dobrego pisania. Zajęcia poprowadzą Barbara Piórkowska, Szymon Jachimek i Kuba Kornacki. Zapisy trwają do 2 listopada.

Osoby, które chciałyby się dowiedzieć, jak samodzielnie tworzyć formy literackie i gdzie znajdywać dobre historie, mogą wziąć udział w warsztatach literackich organizowanych przez Teatr Gdynia Główna. Zajęcia odbywać będą się online, a zapisać na nie może się każdy – nie jest wymagane doświadczenie pisarskie.

Warsztaty rozpoczną się we wtorek 3 listopada i trwać będą do 11 grudnia. Lekcji pisarstwa – i nie tylko – udzielać będą dramatopisarz i artysta kabaretowy Szymon Jachimek, tekściarz i aktor Kuba Kornacki oraz pisarka i poetka Barbara Piórkowska.

Jest to kolejna odsłona projektu gdyńskiego teatru pod nazwą „ballady osiedlowe”.

Najpierw artyści zbierali opowiadania z gdyńskich dzielnic. Potem stworzyli na ich podstawie piosenki, które później wyśpiewali podczas plenerowych koncertów „Miasto z marzeń” – czytamy na gdynia.pl.

W warsztatach może wziąć udział każdy lecz pierwszeństwo mają mieszkańcy Fikakowa, meksyku, Cisowej, Oksywia, Witomina i Zamenhofa-Opata Hackiego w Gdyni.

Do 2 listopada należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Organizatorzy zachęcają, by dołączyć do niego próbki swojego tekstu, na dowolny temat. Nie będzie to łatwe, ale trzeba także wskazać prowadzącego, w którego zajęciach chce się wziąć udział. Limit u każdego wynosi 10 osób. Każdy z warsztatów do 12 godzin – 4 spotkania po 3 godziny.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24