28.10.2020 16:15 0 NW/mat.pras.

Dyrektor gdyńskiego Experymentu prezesem zarządu SPIN

Fot. mat.pras.

Dyrektor Centrum Nauki Experyment, Alicja Harackiewicz została prezesem zarządu ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Społeczeństwo i Nauka SPIN”. Jest to organizacja zrzeszająca instytucje kultury, centra nauki, muzea i inne organizacje prowadzące działalność związaną z popularyzacją nauki, edukacją i działaniami kulturotwórczymi.

Stowarzyszenie wspiera kreatywność i krytyczne myślenie oraz zachęca do żywego kontaktu z nauką. Członkowie Stowarzyszenia „Społeczeństwo i Nauka SPIN” dbają o rozwój społeczeństwa w oparciu o edukację, naukę, technikę i innowacje. Prezesem zarządu została dyrektor gdyńskiego Centrum Nauki Experyment, Alicja Harackiewicz.

Działanie w ramach Stowarzyszenia to ogromny przywilej, który niesie za sobą dużą odpowiedzialność wobec członków organizacji oraz wobec odbiorców naszych działań. Z jednej strony SPIN będzie umacniać i poszerzać sieć współpracy, wymianę wiedzy i doświadczeń między naszym środowiskiem i międzynarodowym. Z drugiej strony będzie silnie podkreślać wagę dobrej komunikacji na linii społeczeństwo i nauka oraz rolę naszych instytucji w budowaniu efektywnej i współczesnej edukacji, ludzi młodych i tych dojrzałych. Szczególnie ważne jest to w obecnych czasach, pełnych „fake newsów", dezinformacji, szumu informacyjnego i powierzchownych analiz. Cieszę się, że Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni będzie na szerszą skalę aktywnie realizować i promować tak ważne zadania – mówi Alicja Harackiewicz, dyrektor Centrum Nauki Experyment w Gdyni i prezes zarządu Stowarzyszenia „Społeczeństwo i Nauka SPIN”.

Pani Alicji Harackiewicz, redakcja portalu Nadmorski24.pl i radia Norda FM składa serdeczne gratulacje i życzy kolejnych sukcesów na ścieżce zawodowej.

Stowarzyszenie „Społeczeństwo i Nauka SPIN” działa od grudnia 2018 roku. Zrzesza blisko trzydzieści najważniejszych w branży podmiotów z całej Polski.

Zbudowane przez lata doświadczenie wypracowane wysokie standardy pracy jej członków oraz zaufanie społeczne powoduje, że jego waga rośnie z każdym rokiem, a głos zabierany w debacie publicznej nabiera większego znaczenia – mówi Jakub Łasek, spec. ds. PR i Marketingu w Centrum Nauki Experyment.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24