27.10.2020 18:45 4 WH/TTM

Zdalne nauczanie: 'Jesteśmy lepiej przygotowani niż w marcu'

Źródło:pixabay.com

Od poniedziałku (26.10) weszły w życie nowe regulacje dotyczące nauczania w szkołach podstawowych. W związku z gwałtownym przyrostem zachorowań na koronawirusa uczniowie klas 4-8 oraz liceów i techników powrócili do nauczania zdalnego.

Do 8 listopada zaplanowane zostały zmiany w sposobie nauczania. Dotychczas tylko wybrane placówki pracowały zdalnie, jednak teraz w elektroniczny system edukacji wchodzą klasy 4-8, wszystkie szkoły ponadpodstawowe i centra kształcenia zawodowego. Klasy 1-3 oraz przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.

To powrót do nauczania zdalnego, które miało miejsce w ubiegłym semestrze z powodu ogólnopolskiego lockdownu. W marcu elektroniczny sposób nauczania był zaskoczeniem, jednak teraz nauczyciele i uczniowie są gotowi na nadchodzące zmiany.

Zajęcia prowadzone zdalnie odbywają się w kontakcie bezpośrednim z uczniem za pomocą narzędzi teleinformatycznych. Oprócz tego korzystamy z wszystkich narzędzi, które pozwalają zapełnić czas do pełnej godziny lekcyjnej – zwraca uwagę Beata Dampc, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie w wypowiedzi dla Twojej Telewizji Morskiej.

Zadania domowe są przesyłane za pośrednictwem internetu. Następnie uczniowie odsyłają rozwiązanie nauczycielom. Zajęcia odbywają się tak, jak miało miejsce to w szkole, z taką różnicą, że wszystko dzieje się w sieci.

Nadal organizowane są zajęcia wychowawcze. W placówkach wejherowskich odwołano spotkania kół zainteresowań. Wszystko dla bezpieczeństwa zdrowia uczniów i pracowników szkół.

Dzisiaj jesteśmy bardziej przygotowani niż w marcu. Mamy więcej możliwości. Szczególną troską obejmujemy uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zajęcia wychowawcze są na bieżąco realizowane m. in. zajęcia terapeutyczne, psychologiczne czy logopedyczne. Każdy uczeń i nauczyciel ma możliwość kontaktu z psychologiem lub pedagogiem – tłumaczy Martyna Piotrowska, pedagog z SP5 w Wejherowie.

Przypomnijmy, że od 24 października cała Polska jest objęta czerwoną strefą w związku z wysokim przyrostem zachorowań na SARS-CoV-2. W godzinach 8:00 -16:00 dzieci i młodzież nie mogą przemieszczać się bez opieki dorosłych. Ma to być czas poświęcony na naukę i ma to zmniejszyć natężeniu ruchu w środkach komunikacji miejskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24