27.10.2020 14:04 28 NW/UM w Wejherowie

Wejherowo odwołuje tradycyjne imprezy

Fot. archiwum

Władze Wejherowa podjęły trudną decyzję o odwołaniu do końca roku wielu ważnych dla mieszkańców wydarzeń. Ze względu na pandemię i ograniczenia stale nakładane przez rząd, nie odbędą się w Wejherowie m.in. parada z okazji Święta Niepodległości i impreza sylwestrowa w Parku Miejskim.

Z powodu bardzo trudnej sytuacji pandemicznej i ograniczeń nałożonych przez rząd, władze Wejherowa podjęły decyzję o nieorganizowaniu wydarzeń miejskich – czytamy w komunikacie wejherowskiego urzędu miasta.

W tym roku mieszkańcy nie będą mogli wziąć udziału w paradzie z okazji Święta Niepodległości. Nie odbędzie się także tradycyjne spotkanie w Mikołajki na rynku, ani Jarmark Bożonarodzeniowy. Odwołany zostaje również Koncert Wigilijny w Filharmonii Kaszubskiej. Co gorsze, mieszkańcy nie spotkają się wspólnie w Parku Miejskim, by wspólnie świętować Nowy Rok.

Sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy jest bardzo trudna. Z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, z powodu zwiększonego ryzyka zarażenia się wirusem, podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprez w mieście. Była to decyzja niełatwa, ale podyktowana troską o mieszkańców. To niezwykle ważne, byśmy zadbali o zdrowie swoje i naszych bliskich. Wierzymy, że ograniczanie kontaktu, czy zachowywanie odpowiedniego dystansu przyniesie oczekiwane skutki. Proszę Państwa o zrozumienie obecnej sytuacji i wyrozumiałość. Ze swojej strony oraz moich współpracowników dołożymy wszelkich starań, aby w jak największym stopniu łagodzić negatywne społeczne skutki koronawirusa. Jestem przekonany, że normalność wróci do Polski i do naszego miasta – mówi Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24