26.10.2020 09:45 1 WH/KPP Puck

Przekroczył prędkość, nie miał ‘prawka’, auto było niesprawne techniczne

fot. KWP Puck

Mundurowi z puckiej drogówki zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy, a auto jest niesprawne technicznie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

W sobotę (24 października) policjanci wydziału ruchu drogowego z Pucka zatrzymali do kontroli drogowej w Mieroszynie kierującego volkswagenem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał 74 km/h. Podczas sprawdzania danych okazało się, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Oprócz tego nie miał aktualnych badań technicznych i ważnego ubezpieczenia OC, a stan techniczny samochodu nie pozwalał na jego użytkowanie po ulicach.

Ponadto kierujący nie dosyć, iż przekroczył dozwoloną prędkość to stan techniczny jego samochodu stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci w wyniku kontroli odnotowali, iż pojazd nie posiadał podzespołów hamujących, miał wyrwany amortyzator oraz brak kloszy lamp tylnych i niesprawną klamkę wewnętrzną drzwi kierowcy - zwracają uwagę mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Za popełnione wykroczenia mieszkaniec Pucka został ukarany mandatem karnym. Pojazd odholowano na parking policyjny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24