26.10.2020 07:20 6 raz/UM Reda

Trwa przebudowa ulic w Redzie – wprowadzono zmiany tras autobusów

Archiwum

Jak poinformował redzki magistrat, Od 21 do 26 października (środa – poniedziałek) na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Łąkowej w Redzie były prowadzone prace nocne, związane z przebudową i remontem skrzyżowania. Od poniedziałku 26 października prace wchodzą w kolejny etap, co wymaga wprowadzenia zmian w ruchu drogowym i tras autobusowych.

Jak czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Redzie, inwestycja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze gminnej (ulica Łąkowa), a prowadzą ją wspólnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz redzki samorząd. Po stronie miasta jest budowa lewoskrętu z ulicy Gdańskiej w ulicę Łąkową oraz budowa bezpiecznego, wyposażonego w sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych przez ulicę Gdańską (mniej więcej na wysokości kościoła). Sygnalizacja świetlna umożliwi wyjeżdżającym z ulicy Łąkowej bezpieczne włączenie się do ruchu w kierunku Gdyni. GDDKiA realizuje remont nawierzchni skrzyżowania.

Prace powinny zakończyć się w grudniu póki co jednak liczyć się trzeba z utrudnieniami.

Jadąc ulicą Gdańską od strony Wejherowa nie będzie można skręcić w lewo, w ulicę Łąkową. Lewoskręt z ulicy Łąkowej w ulicę Gdańską, w kierunku Gdyni, również zostanie zamknięty. Prawoskręty będą działać bez zmian. W związku z powyższym, na ulicy Spokojnej, na odcinku od ulicy Gdańskiej do dawnej ulicy Osiedlowej, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju po obydwu stronach ulicy – wyjaśniają urzędnicy.

Od 26 października zmianie ulegają również trasy autobusów 9, 17 i 18. Szczegóły przedstawia poniższa mapa na stronie mapa:

UM Reda


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24