01.10.2020 09:33 0 raz

Trwają zapisy do Ekstremalnego Rajdu na Orientację Hrpagan-59

mat. pras.

Ekstremalny Rajd na Orientację „Harpagan” to największa impreza na orientację w Polsce. Dwa razy w roku, wiosną i jesienią gromadzi ponad 1200 uczestników. Najbliższa edycja zawodów odbędzie się w gminie Łęczyce już 16-18 października. Trwają zapisy.

Uczestnicy przemierzają swoje trasy korzystając z otrzymanych na starcie kolorowych map, na których zaznaczone są tzw. punkty kontrolne. Ich charakterystyka jest bardzo zróżnicowana. Mogą to być zarówno elementy topograficzne (skrzyżowanie, górka, jezioro), jak i krajoznawcze (pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, punkty widokowe, inne ciekawe miejsca). Po odnalezieniu takiego punktu w terenie, dokonywane jest jego potwierdzenie, poprzez zbliżenie chipa elektronicznego do stacji stojącej przy punkcie (chipa można wypożyczyć w Bazie Rajdu). W zależności od chęci i możliwości, pamiętając o limicie czasowym obowiązującym na danej trasie, uczestnik następnie zmierza do mety.

Uczestnicy mają do wyboru jedną z 9 przygotowanych przez nas tras: 5 tras pieszych TP100,TP50,TP50nocna ,TP25 oraz zupełnie nową trasę TP25nocna. Na osoby preferujące start na dwóch kółkach czekają 3 trasy rowerowe TR100,TR200,TR50. W swojej ofercie mamy również trasę mieszaną TM150- 50 km pieszo + 100 km rowerem – informują organizatorzy.

Najbliższy „Harpagan” odbędzie się w Porzeczu w gminie Łęczyce w dniach 16-18 października.

Staraliśmy się wybrać najatrakcyjniejsze miejsce, które spełni wszystkie nasze jak i uczestników wymagania, a także będzie dostosowane do obecnej sytuacji. Porzecze oferuję bliskość natury ale i dużo okolicznych wzniesień – podkreślają organizatorzy.

Nowością jest program rajdu, który ze względu na konieczność zmniejszenia natężenia ruchu w bazie imprezy oraz panujące obostrzenia został wydłużony. Harpaganowe emocje potrwają aż 3 dni! Jako pierwsze, w piątkowy wieczór (16 października), z placu startowego wyruszają trasy: piesze 100 km, 50 km, 25 km oraz mieszana 150 km. W sobotę rano – rowerowe 50, 100 i 200 km. A ostatniego dnia w niedzielę pozostałe piesze: 25 oraz 50 km.

Zapisywać się na zawody można za pośrednictwem strony organizatora.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24