29.09.2020 16:40 4 raz/wejherowo.pl

Wejherowianin nakręcił film o pandemii – został nagrodzony

źródło: wejherowo.pl

Film wejherowianina Mariusza Wirskiego „2020. A Diary of Isolation” (pol. 2020. Dziennik izolacji) zdobył nagrodę za Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny podczas międzynarodowego festiwalu Rome Independent Prisma Film Awards – podaje wejherowski ratusz.

Nagrodzony film, zrealizowany przez wejherowianina Mariusza Wirskiego, został nakręcony podczas pandemii koronawirusa. Zdjęcia powstały w okresie od marca do czerwca 2020 roku na południu Wielkiej Brytanii.

„Jest to intymna rejestracja tego dziwnego czasu w domu reżysera. Kamera skupia się na detalach życia, a codzienne rytuały zyskują nowy wymiar. Zabawy z dzieckiem, rozmowy telefoniczne i spacery pozostają, ale zmienia się ich znaczenie. Człowiek boi się drugiej osoby, ulice są puste, sklepy zamknięte. Reżyser dokumentuje pozornie opuszczone miasto i ukazuje jak wyglądałby świat bez ludzi, świat, w którym ludzkość wyginęła” – czytamy na wejherowo.pl.

Film, który wyreżyserował Mariusz Wirski, a za scenariusz i produkcję odpowiadał razem z Wandą Dittrich, był nominowany w czterech kategoriach - Najlepszy Film, Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny, Najlepsza Reżyseria i Najlepsze Zdjęcia. Zakwalifikował się także na wrześniową edycję festiwalu The Lift-Off Sessions organizowanego przez brytyjskie Pinewood Studios.

Mariusz Wirski jest urodzonym w 1984 roku doktorantem polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim, filmoznawcą, literaturoznawcą, animatorem kultury, organizatorem konferencji naukowych i wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Studiował Intermedia na ASP w Gdańsku. Jest niezależnym filmowcem, autorem kilkuset dokumentów, animacji i filmów eksperymentalnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24