28.09.2020 18:00 6 raz

Mieszkaniec powiatu puckiego śmiertelnie potrącił człowieka i uciekł

fot. KWP Gdańsk

Lęborscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który potrącił śmiertelnie pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Ukrywał się kilka miesięcy, ale ostatecznie trafił do aresztu. Grozi mu kilkunastoletni pobyt „za kratkami”.

Pod koniec ubiegłego roku dyżurny lęborskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Pogorzelice. Natychmiast na miejsce zdarzenia skierował policjantów, którzy potwierdzili, że pieszy, mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska został potrącony i poniósł śmierć na miejscu.

Mundurowi ustalili, że kierowca, który potrącił pieszego, nie udzielił mu pomocy i uciekł z miejsca wypadku – poinformowali pomorscy stróże prawa.

Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać wszystkie zdobyte informacje oraz dotarli do świadków zdarzenia. Zebrany przez policjantów kryminalnych, jak i śledczych materiał, jak również praca biegłego z laboratorium kryminalistycznego w Gdańsku, pozwoliły na zatrzymanie podejrzanego 25-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu puckiego.

Zgromadzony przez śledczych w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca wypadku i nieudzielenia pomocy. Intensywna współpraca policjantów z Prokuraturą Rejonową Policji w Lęborku spowodowała, że Sąd Rejonowy w Lęborku wobec podejrzanego mężczyzny zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku opublikowanym w poniedziałek (28 września).

Za spowodowanie wypadku drogowego, którego następstwem jest śmierć, grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Gdy kierowca oddali się z miejsca zdarzenia, sąd może orzec karę do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24