28.09.2020 13:10 0 raz

Miał napaść na bank w Gdyni – nie przyznaje się do tego

fot. policja.pl

Gdyńska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia ws. napadu na placówkę bankową, do której doszło w Gdyni w marcu. Śledztwo prowadzone było w sprawie rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną i kradzieży pieniędzy w kwocie 35 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 16 marca 2020 roku w Gdyni w jednej z placówek bankowych. Jak podają tamtejsi śledczy, do pomieszczenia wszedł mężczyzna z zasłoniętą twarzą oraz czapką na głowie. Wyciągnął przedmiot przypominający broń. Grożąc pracownicy polecił wydanie pieniędzy. Kobieta wykonała polecenie. O tej sprawie pisaliśmy w tym artykule.

Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia samochodem marki Honda Civic w amerykańskiej wersji nadwozia. Posiada ono charakterystyczne elementy karoserii występujące tylko w pojazdach produkowanych na rynek w USA. Samochód posiadał również inne charakterystyczne cechy, które doprowadziły do ustalenia sprawcy napadu – podaje Grażyna Wawryniuk, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Okazał się nim 42-letni mężczyzna zamieszkujący na terenie województwa warmińsko- mazurskiego. Został zatrzymany 26 marca. Przeszukano także wynajmowany przez niego lokal, gdzie ujawniono 39 porcji środka psychotropowego.

Aktem oskarżenia mężczyźnie zarzucono popełnienie dwóch przestępstw: rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną, zagrożonego karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat oraz posiadania środków psychotropowych, zagrożonego karą pozbawienia wolności do 3 lat – podaje prokurator.

Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw - odmówił złożenia wyjaśnień. Trafił do aresztu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24