28.09.2020 14:30 8 rp

Strażacy z PSP otrzymali już pierwszy, długo wyczekiwany komplet ubrania służbowego

Mat. pras.

Państwową Straż Pożarną czeka mała rewolucja. Strażakom wymienione zostanie umundurowanie. Nowe ubrania w kolorze piaskowym są sukcesywnie wymieniane od 2018 roku i mają wyższe parametry ochronne od poprzednich.

Ubrania ochronne zastąpią poprzednią wersję, których PSP używa od roku 1995. Jak zaznacza komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, większość poprzednich ubrań jest już wysłużona, a tkanina, z której są wykonane, ma zbyt niskie parametry ochronne. Tkanina w kolorze musztardowym charakteryzuje się wyższą odpornością zarówno na działanie ciepła, jak i substancji chemicznych.

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej wkrótce w nowym ubraniu, które zastąpi mundur koszarowy, dowódczo-sztabowy i służbowy – czytamy na facebookowym profilu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku.

Źródło: remiza.com.pl

Źródło: remiza.com.pl

Źródło: remiza.com.pl

W skład nowego ubrania służbowego wejdą następujące elementy: buty służbowe, spodnie, krótkie spodenki, pasek, koszulka t-shirt, koszula z krótkim rękawem, koszula z długim rękawem, bluza, bluza polarowa, kurtka, czapka letnia i czapka zimowa.

Co ważne, będziemy wszyscy wyglądali tak samo, od stażysty po komendanta głównego PSP, różniąc się tylko dystynkcjami. Jako formacja zasłużyliśmy sobie na najwyższą jakość – dodaje Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

Źródło: remiza.com.pl

Pierwsze komplety mają trafić do strażaków na początku przyszłego roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24