28.09.2020 09:30 0 rp/pomorskie.eu

Internauci pomogą wybrać laureata w konkursie 'Pomorskie w kadrze'

Fot. Marta Biegańska

Jak zmieniła się wieś dzięki unijnym funduszom? Trwa konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”, do którego nadesłano łącznie aż 869 autorskich fotografii promujących walory naszego regionu.  Jedną z nagród przyznają internauci w ramach plebiscytu prowadzonego na facebookowym profilu Akcja Krajobraz. Głosować można do 13 października.

Prace konkursowe związane z pięknem naszego regionu zgłaszane były w czterech kategoriach. Jak informuje Jakub Pietruszewski, dyrektor Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego, najwięcej z nich, bo aż 530, czyli ponad połowę wszystkich zdjęć, nadesłano w kategorii Krajobraz – Przyroda, prezentującej zdjęcia obiektów i krajobrazów przyrodniczych.

Popularną kategorią okazała się również Krajobraz – Architektura i urbanistyka, promująca układy, obiekty oraz detale architektoniczne, w której nadesłano 225 prac konkursowych. Natomiast, zdecydowanie bardziej wymagającymi kategoriami okazały się Krajobraz – Kultura i tradycja regionu, w ramach której zgłoszono 66 fotografii, oraz Krajobraz – Z lotu ptaka, do której wpłynęło 48 fotografii – dodaje dyrektor Pietruszewski.

Źródło: Facebook

Źródło: Facebook

Autorzy najciekawszych fotografii w każdej z dwóch grup wiekowych (dzieci i młodzież oraz osoby pełnoletnie) otrzymają takie same nagrody pieniężne: za I miejsce 3000 zł, za II miejsce 2500 zł, a za III miejsce - 1500 zł oraz po 4 wyróżnienia, każde w wysokości 500 zł. Łącznie, na nagrody i wyróżnienia jury przeznaczy 18 tysięcy złotych brutto.

Źródło: Facebook

Zwycięzców konkursu poznamy 20 października 2020 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Uroczyste ogłoszenie wyników będzie towarzyszyło konferencji i specjalnie przygotowanej wystawie pokonkursowej. 

Dodatkowo, poza nagrodami i wyróżnieniami przyznanymi przez komisję konkursową, przewidziana została nagroda publiczności. Jeden z laureatów zostanie bowiem wyłoniony w ramach plebiscytu internetowego na facebookowym profilu Akcja Krajobraz. Głosowanie potrwa do 13 października.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24