24.09.2020 11:50 0 raz

Po gminie Luzino przebiegną nawet 63 km!

mat.pras.

II edycja Pomerania Trail odbędzie się 10 października na terenie gminy Luzino ze startem i metą ulokowaną w nowoczesnym kompleksie Klubu Jeździeckiego Barłomino. Organizatorzy przygotowali dla uczestników cztery główne dystanse: 63 km, 43 km 25 km oraz 12 km. Dwie ostatnie trasy są otwarte również dla maszerujących z kijkami (Nordic Wlaking). Trzy najdłuższe dystanse są wliczane jako biegi kwalifikacyjne do największego biegu ULTRA na świecie – Ultra Trail du Mont Blanc „UTMB”.

Okoliczne tereny słyną z przepięknych, zalesionych oraz bardzo pagórkowatych terenów. Trasy przebiegające przez tereny Nadleśnictwa Strzebielino na pewno uwiodą nie jednego biegacza dziewiczym krajobrazem, ale również będą obfitowały w dużą ilość podbiegów. To właśnie w tych terenach między Luzinem, a Lęborkiem mamy największe przewyższenia na Pomorzu. Oraz drugi co do wysokości (po Wieżycy) punkt na Pomorzu – Jelenią Górę 221m n.p.m.

Biegacze na trasach PT 63+ i PT 43+ będą wbiegali podwójnie pod Jelenią, natomiast krótsze dystanse również zahaczą o okoliczne wzniesienia w okolicach pradoliny rzeki Łeby m.in. Paraszyńskie wzgórza czy Narożną Górę. Suma podbiegów na kolejnych dystansach wygląda imponująco jak na bieg w tej części Polski. Na wszystkich dystansach czekają na biegaczy punkty żywnościowe, które dzięki wsparciu cukierni Wenta z Bożegopola Wielkiego oraz Pierogowozowi będą wyposażone w najsmaczniejsze „smakołyki”.

Cała imprezą będzie odbywać się pod nowym regulaminem i wymaganymi obostrzeniami sanitarnymi. Zawodnicy będą podzieleni na grupy maksymalnie 250 osobowe i będą startowali w innych godzinach. Miasteczko Zawodów będzie funkcjonowało trochę inaczej i będzie podzielone na sektory m.in. strefę startu i mety, strefę pakietów, strefę cateringową oraz strefę dekoracji. Wszystko to będzie ulokowane w odstępach na dużym terenie Stajni Barłomino – informują organizatorzy.

Zawodników na trasie będzie można śledzić na żywo w internecie na stronie www.sledzgps.pl, dzięki aplikacji ŚledźGPS i trackerom. Wspólnie z marką Decathlon dla biegaczy na dystansie PT63km i 43km będzie przygotowany odcinek specjalny. Najdłuższy i jeden z najtrudniejszych podbiegów będzie traktowany jako Premia Górska, a najlepszy czas Kobiecy i Męski będzie nagrodzony. Wszystko będzie mierzone dzięki aplikacji STRAVA, dlatego organizator oprócz standardowego pomiaru czasu zachęca do korzystania z aplikacji ŚledzGPS na telefonie, dzięki której uczestnicy będą mieli nagrany ślad swojego biegu. W pakietach uczestnicy znajdą m.in. batony od BombusEnergy i Carborade od Fitness Authority.

Biuro zawodów będzie otwarte dzień wcześniej w piątek, 9 października, na terenie Kompleksu Stajni Barłomino od godziny 19:00 do 21:00 oraz w sobotę od 6:30 rano.

Na miejscu będzie można jeszcze zgłosić się do zawodów (50 dostępnych pakietów) , a także odebrać pakiety, ale tylko w wyznaczonych godzinach dla swojego dystansu – dodają organizatorzy zawodów.

Start koronnego dystansu ultra na 63 km rusza o godzinie 8:00, następnie o godzinie 10.00 ruszają maratończycy na 43 km, półmaratończycy na 25 km o godzinie 11:00 oraz biegacze na 12 km o godzinie 11:30. Wcześniej przewidziane są starty nordic walking o godzinie 10:15 dla PT12 km i PT25km.

Zapisywać można się on-line pod tym adresem: https://zapisy.pomerania-sports.pl/

Do 6 października trwają zapisy online. Po tym terminie można zapisać się jedynie w biurze zawodów – jeżeli będą wolne miejsca.

Głównym organizatorem wydarzenia jest ekipa Stowarzyszenia Pomerania Sports. Wszystkie informacje dotyczące Pomerania Trail 2020, znajdziecie na stronie zawodów http://trail.pomerania-sports.pl/ oraz w mediach społecznościowych @PomeraniaTrail .


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24