24.09.2020 11:41 0 raz

Unihokejowy memoriał w Rumi. Uczczą pamięć Lidii Lipińskiej

mat. pras.

Jubileuszowy, dziesiąty, turniej unihokeja poświęcony pamięci przedwcześnie zmarłej Lidii Lipińskiej odbędzie się w niedzielę 27 września w hali MOSiR Rumia. Rozgrywki potrwają w godz. 9:00-17:00 (z oficjalnym otwarciem ok. godz. 11:30).

Memoriał Lidii Lipińskiej już na dobre wpisał się w kalendarium wydarzeń w Rumi. Lidia Lipińska była znana mieszkańcom Rumi jako nauczycielka wychowania fizycznego i trener UKS „Zagórzanka”.

Zajmowała się propagowaniem unihokeja oraz organizowaniem imprez sportowych. Założyła pierwszy UKS w Rumi pod nazwą „Czwórka”. Klub w późniejszych latach działał jako UKS „Zagórzanka–Korzeniowski.pl”, a z czasem poszerzył swoją działalność o sekcję lekkoatletyczną i ostatecznie przybrał nazwę „Zagórzanka”. Klubowi patronował Robert Korzeniowski, honorowy obywatel Rumi, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy - przypominają organizatorzy turnieju.

Lidia Lipińska przez blisko 10 lat pracy ze swoją drużyną zdobyła srebrny i brązowy medal Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a jej podopieczni sięgnęli po brązowy medal mistrzostw Polski i awansowali do I ligi seniorów. Trenerka wychowała kilku reprezentantów kraju, a jej wysiłki zostały nagrodzone medalem za wybitne zasługi dla sportu szkolnego. Pośmiertnie Lidii Lipińskiej nadano tytuł i medal „Zasłużony dla miasta Rumi”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24