25.09.2020 07:25 0 raz

Przełamać złą passę. Gryf podejmuje Bałtyk Koszalin

fot. FB/WKS Gryf Wejherowo

Piłkarze wejherowskiego Gryfa postarają się przełamać złą passę porażek, która trwa już od trzech kolejek. W sobotę, 26 września, w 9. kolejce III ligi na Wzgórzu Wolności żółto-czarni podejmą Bałtyk Koszalin.

Początku sezonu Gryf Wejherowo, który kadrowo został mocno przebudowany i w głównej mierze opiera grę na młodych, jeszcze niedoświadczonych piłkarzach, nie może zaliczyć do udanych. Po 8. kolejkach żółto-czarni w ligowej tabeli wyprzedza tylko trzy zespoły.

Ostatnio wejherowski zespół ma też problem ze zdobywaniem punktów. W trzech poprzednich kolejkach WKS odniósł same porażki tracąc przy tym aż 10 bramek, a zdobywając tylko 1 gola.

Swojej szansy na przełamanie podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego, szukać będą w najbliższej 9. kolejce spotkań III ligi. Przed własną publicznością gryfici podejmą Bałtyk Koszalin.

W porównaniu do Gryfa sytuacja Bałtyku w ligowej tabeli obecnie jest o wiele lepsza. Koszaliński zespół plasuje się na 8. miejscu z 11. punktami na koncie. Ale jak pokazuje ich ostatni mecz, drużyna również potrafi mieć problemy w grze obronnej. Tydzień temu Bałtyk u siebie uległ rezerwom Pogoni Szczecin 1:4.

Szkoda straconej szansy, na awans do czołówki, na przełamanie niemocy z młodymi pogoniarzami, na pokazanie, że my to już nie tylko zdolna młodzież Bałtyku ale już dobra, seniorska drużyna. Tej stabilności, pewności siebie wciąż brakuje. Przed nami mecz z Gryfem Wejherowo i pewnie tym razem nie będziemy faworytem tego wyjazdowego meczu – napisał w mediach społecznościowych Bałtyk po spotkaniu z Pogonią II.

Mecz Gryf Wejherowo – Bałtyk Koszalin odbędzie się 26 września o godz. 16:00 w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24