23.09.2020 10:15 0 raz

Historyczna inauguracja ekstraklasy w Luzinie!

mat. pras.

GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino zadebiutuje w ekstraklasie kobiet w tenisie stołowym. Luzinianki swój pierwszy historyczny mecz rozegrają w niedzielę, 27 września. Pierwszym rywalem GOSRiT będzie Bebetto AZS UJD Częstochowa!

Przypomnijmy, że zespół z Luzina w poprzednim sezonie nie miał sobie równych w grupie północnej I ligi. Drużyna z województwa pomorskiego z trzynastu spotkań na zapleczu ekstraklasy wygrała jedenaście i jeden mecz zremisowała. Teraz przed ekipą Waldemara Płotki zdecydowanie trudniejsze zadanie – walka o utrzymanie w ekstraklasie kobiet.

Patrząc na zestawienia personalne pozostałych drużyn, to mamy realne szanse na utrzymanie. Nie będzie to proste zadanie, ale będziemy walczyć – mówił Waldemar Płotka, trener zespołu z Luzina.

W porównaniu do poprzedniego sezonu w zestawieniu Mar-Bruku ZRB GOSRIT Luzino doszło tylko do jednej zmiany. Do beniaminka Ekstraklasy kobiet dołączyła Maja Miklaszewska, która ostatnio występowała w KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża. Ponadto na kolejny sezon w szeregach drużyny z Luzina zdecydowały się pozostać Maja Garbino, Nuriya Zhaludok, Agata Płotka, Katarzyna Płotka i Magda Płotka.

Pozytywnego „kopa” przed inauguracją rozgrywek otrzymały kuzynki Płotka. W sierpniu w Gdańsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Województwa pomorskiego w tenisie stołowym. Złoto w grze indywidualnej wywalczyła Magda Plotka, a brąz Katarzyna Płotka.

Teraz swoje umiejętności będą mogły sprawdzić z zawodniczkami z ekstraklasy. W niedzielę, 27 września, GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino w swoim debiucie zmierzy się z Bebetto AZS UJD Częstochowa. Początek meczu o godz. 16 w sali sportowej GOSRiT Luzino przy ul. Szkolnej 13.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24