23.09.2020 13:29 10 raz

Gnali pomiędzy Gdynią i powiatem puckim – zostali ukarani

fot. KMP Puck

We wtorek (22 września) policjanci z Gdyni i Pucka przeprowadzili międzypowiatowe działania „Prędkość”. Niestety, piratów drogowych nie brakuje – posypały się mandaty.

Podczas wtorkowych działań „Prędkość” stróże prasa prowadzili kontrole na trasach łączących Gdynię z powiatem puckim. Jak się okazało, kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów, nie brakowało.

W trakcie pracy gdyńscy funkcjonariusze skontrolowali 124 kierujących, a 45 z nich ukarali mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto mundurowi zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W trakcie pracy policjanci skontrolowali 2 osoby, które kierowały bez uprawnień, 1 kierowcę, który miał zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym oraz zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych za stan techniczny samochodów – podsumowała mł. asp. Jolanta Grunert w zastępstwie oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Ze względu na to, że nadal zdarzają się kierowcy lekceważący przepisy ruchu drogowego, policjanci postanowili prowadzić działania również w środę.

Apelujemy do kierujących o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Pamiętaj, że bezpieczeństwo na drodze w znacznej mierze zależy od ciebie – podkreśla gdyńska policjantka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24