23.09.2020 17:10 0 NW/wejherowo.praca.gov.pl

'Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję' – wciąż można zapisać się do projektu

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Program „Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję” pomaga znaleźć zatrudnienie osobom powyżej 30. roku życia, powracającym z zagranicy. Rekrutacja do projektu wciąż jest prowadzona, dlatego nadal istnieje możliwość skorzystania z programu i wsparcia w adaptacji po emigracji.

W związku z COVID-19, który sporo namieszał na Europejskim rynku pracy, Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku informuje, że program „Pomorskie. Tu wracam, tu pracuję” jest otwarty i można nadal przystąpić do projektu.

Masz więcej niż 30 lat, nie masz pracy i wróciłeś z zagranicy? Program jest właśnie dla takich osób.

Każdy uczestnik projektu może liczyć na indywidualne wsparcie. Oferujemy bezpłatne kursy i szkolenia, które pomogą odnaleźć się na pomorskim rynku pracy. Mamy szkolenia w takich branżach, jak budownictwo, transport, logistyka, turystyka i hotelarstwo, gastronomia, handel, usługi opiekuńcze, przetwórstwo przemysłowe, przemysł spożywczy, stoczniowy, morski, a także w sektorze ICT, BPO i IT. Można liczyć na wsparcie w uzyskaniu zatrudnienia u sprawdzonego pracodawcy albo pomoc w założeniu działalności gospodarczej– czytamy na stronie wejherowo.praca.gov.pl.

Zgłaszając się do projektu zyskujemy m.in. indywidualną pomoc doradcy zawodowego, szklenie podnoszące kwalifikacje czy stypendium szkoleniowe. Kursy zawodowe są w całości finansowane ze środków unijnych, więc uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Co więcej, otrzymują certyfikat uprawniający do wykonywania zawodu i ofertę pracy.

Zgłosić może się każdy kto w ostatnim czasie pracował za granicą co najmniej 6 miesięcy i jest powyżej 30. roku życia. Szczególnie zachęcane do wzięcia udziału w projekcie są kobiety, które skończyły 50 lat, osoby z niepełnosprawnościami i te z niskimi kwalifikacjami zawodowymi.

Więcej szczegółów informacji dostępnych jest na stronie internetowej www.wupgdansk.pl/powroty i pod numerem telefonu: +48 58-32-64-864 lub +48 58-32-64-866. Na stronie www.swp.gda.pl można wypełnić anonimową ankietę, by sprawdzić czy program jest właśnie dla mnie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24