21.09.2020 08:43 1 raz

Porażka Tytanów na inaugurację sezonu

źródło: Tytani Wejherowo

Od porażki sezon 2020/2021 w I lidze rozpoczęli szczypiorniści Tytanów Wejherowo. Wejherowscy „Gladiatorzy” na wyjeździe przegrali z SMS ZPRP Gdańsk 27:33.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie I ligi – swoim pierwszym w historii - Tytani Wejherowo zajęli ostatnie miejsce w tabeli. Jednak z powodu epidemii koronawirusa w Polsce Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął decyzję o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek i tym samym o braku spadków do niższych klas.

Niestety, nowego sezonu nie udało im się rozpocząć od wygranej. Na inaugurację rozgrywek 2020/2021 podopieczni trenera Piotra Rembowicza zmierzyli się na wyjeździe z SMS ZPRP Gdańsk.

Mecz rozpoczął się dla Tytanów bardzo dobrze, ponieważ do 7 minuty to nasz zespół był na prowadzeniu, przeprowadzając skuteczne ataki. Gospodarze rozkręcali się jednak z minuty na minutę, co przy niezwykle solidnej grze obronnej pozwoliło im wyjść do przerwy na wysokie prowadzenie 17:10 – relacjonują na swojej stronie Tytani Wejherowo.

Chociaż druga połowa była bardziej wyrównana, do – niestety dla wejherowian – nie udało im się odrobić strat i ostatecznie Tytani przegrali 27:33.

W drugiej serii spotkań wejherowianie zagrają u siebie. W sobotę, 26 września, o godz. 17 w hali sportowej PZS nr 4 w Wejherowie podejmą KPR Elbląg. Elblążanie podobnie, jak Tytani, swój pierwszy mecz przegrali. Ulegli USAR Kwidzyn 26:31.

Skład Tytanów: Nowosad, Jurkiewicz (2), Grabowski, Wicon (3), Bartoś (3), Koss (2), Warmbier (6), Przymanowski, Wejher, Sałata M., Sałata R.(4), Wicki (1), Rompa, Pitucha (6), Sikora, Cholcha.