18.09.2020 11:15 0 art. spons. Artykuł sponsorowany

Czy drewniana wiata samochodowa ma sens?

art. spons.

Jak co roku w panujących w Polsce warunkach klimatu umiarkowanego, wrzesień przyniósł ze sobą pierwsze zwiastuny jesieni – wysoką wilgotność powietrza, częste opady deszczu, odczuwalne spadki temperatur, a wkrótce dołączą do tego spadające liście, przymrozki i pierwsze opady śniegu. Przy tego typu pogodzie coraz trudniej jest nam utrzymać samochód oraz podwórko w należytej czystości. Jak rozwiązać obydwie kwestie za jednym zamachem? Jako producent domków letniskowych oraz innych szkieletowych konstrukcji z drewna, spieszymy z rozwiązaniem – drewnianymi wiatami parkingowymi.

Prosto, szybko, ekologicznie

Potocznie znane również jako carport bądź po prostu garaż drewniany, są interesującą alternatywą dla klasycznych murowanych garaży. I to z więcej niż jednego tylko powodu. Pierwszym jest uniwersalny charakter drewna. Niezależnie od technologii w jakiej został wykonany dom mieszkalny lub inne elementy architektury ogrodowej znajdujące się na posesji, drewniana wiata z całą pewnością idealnie będzie komponować się z całym otoczeniem. Drewno jest też również materiałem przyjaznym dla środowiska, nie ma więc żadnych obaw, że zastosowane do budowy elementy w jakikolwiek sposób zaszkodzą ludziom bądź zwierzętom domowym.

Drugim powodem jest prosty i szybki czas budowy. W przeciwieństwie do garaży murowanych nierzadko wymagających pozwolenia na budowę, wielu dni bądź tygodni budowy oraz bałaganu na działce, drewniane wiaty samochodowe powstają na działce w maksymalnie 2 dni, nie pozostawiając po sobie żadnych nieczystości związanych z procesem budowy. Ostatnią zaletą jest łatwość eksploatacji. Miejsce parkingowe są zadaszone, chronią więc samochód przed deszczem bądź śniegiem, ale jednocześnie boki wiaty nie są zabudowane bądź są zabudowane jedynie częściowo, pozwalają więc na łatwy i szybki dostęp do samochodu, bez konieczności otwierania i zamykania za każdym razem bramy garażowej.

art. spons.

Zupełnie inną kwestią jest wielofunkcyjność wiat producenta budynków marki Drewnolandia. Każdy model wiaty wyposażony jest bowiem w dodatkowe pomieszczenie gospodarcze służące do przechowywania akcesoriów samochodowych (środki czystości, opony na zmianę, narzędzia do serwisowania itp.), narzędzi ogrodniczych lub sezonowego wyposażenia ogrodu – mebli ogrodowych, parasola, zabawek dla dzieci. Niektóre modele posiadają również trzeci element – drewutnię do przechowywania opału na zimę. Tym samym wiata drewniana ze zwyczajnego, zadaszonego miejsca parkingowego zamienia się w wielofunkcyjną konstrukcję o uniwersalnym charakterze. W ofercie Drewnolandii – producenta różnego rodzaju budynków tego typu – istnieje wiele różnych wariantów wiat, producent oferuje jednak możliwość wprowadzenia indywidualnych zmian bądź wykonanie całkiem innego rodzaju aranżacji.

art. spons.

Zobacz: Wiaty samochodowe producenta Drewnolandia


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24